Stripfilm

film izlemeden hemen önce

STRIPFILM TAGLERİ (MOMENTOS) Bir Kitaptan Uyarlama

Stripfilm özel tagleri için tüm filmler. (15)

Açıklama: “Aslında bunun filmi çekilir hacı” fikirlerinin sonucu oluşan, hikayenin orijinali bir kitapta basılı olan filmler kategorisi. Artık rahat rahat “kitabı daha güzeldi ya!” diyebiliriz.

"The Vampire Lovers" filminden bir kare

The Vampire Lovers

Pardon çok güzelsiniz… Lakin lezbiyensiniz ve üstelik vampir. Ne cinsel özgürlüğünüzü ne de hayatınızı rahatça yaşayamayacaksınız demektir.

devamını oku
"The Man Who Fell to Earth" filminden bir kare

The Man Who Fell to Earth

Onu milyarder edebilecek teknolojik bilgi birikimini ve insanlara göre ortalamanın çok üstündeki zekasını bir tarafa bırakırsak dünyaya düşmüş bir uzaylının, dünyada güvenebileceği çok az şey vardır. Sığınacak tek limanı ise bir dünya alışkanlığı olarak ancak alkol olabilir.

devamını oku
"A Scanner Darkly" filminden bir kare

A Scanner Darkly

Uyuşturucu aleminin kendinizi asla güvende hissedemeyeceğiniz dünyasında paranoyak olmamak elde değil. Yaprak bitlerinden "sahte dost" organizasyonlara, sivil polislerden ihbarcılara bin bir çeşit düşmanınızla iç içe yaşamak zorundasınız.

devamını oku
"Ed Wood" filminden bir kare

Ed Wood

Eğer insanları şaşırtıyorsa, neden öyle giyindiğinizi ve kimlerle seviştiğinizi açıklamanız beklenir. Ed Wood, bir bedene, biri görünen diğeri gizli iki kişiliğin nasıl sığıştığına değiniyor.

devamını oku
"Midnight Cowboy" filminden bir kare

Midnight Cowboy

Çaresiz kalınca kime güveneceğini seçme şansı olmayabilir. Köylü kentli ayrımı da bu durumda önemsiz hale gelir. Kim bilir, gerçek dostluklar da bu zor durumlarda ortaya çıkıyordur belki.

devamını oku
"Ex Drummer" filminden bir kare

Ex Drummer

Edward Said'in dediği gibi: "Ezilenlerin arasında bile kazananlar ve kaybedenler vardır."

devamını oku
"Paprika" filminden bir kare

Paprika

Filmden dolayı bir süre renk körü kalabilirsiniz. Üstüne üstlük uzun bir süre "rüyalarınız" müzikleriyle dolabilir. Ama yine de, keşke Paprika gelse.

devamını oku
"Drive" filminden bir kare

Drive

Tutku ile işinin peşindeki profesyonel bir sürücüyü yalnızca bir sorun bekleyebilir: Arabasına binen insanın kötü bir yere gitmek istemesi.

devamını oku
"Big Fish" filminden bir kare

Big Fish

Küçük balığı büyük balık yer. Peki büyüğe ne olur? Onun kaderi süslü bir hakikat midir?

devamını oku