Stripfilm

film izlemeden hemen önce

"Mean Streets" filminden bir kare

Mean Streets

Şehrin arka sokaklarında ayakta kalmanın yolunu arayan kahramanlarımız, günü, çoğunlukla küçük suçlar işleyerek kurtarırlar. Bir iki kadeh içki ve de -eğer şanslılarsa- sinema biletlerini anca karşılayacak dolandırıcılıkları o kadar küçük ve masumdur ki, suç işlemiş bile sayılamazlar. İyi bir insan olmanın sık sık sorgulandığı bu dağınık sokaklarda, ceplerindeki azıcık para ile kahramanlarımızın, doğru olanın ne olduğunu aramak dışında yapabilecekleri pek bir şey yoktur. Aslında birçokları gibi onlar da iyi olmaya çalışır ve başkalarından da iyi olmalarını beklerler. Ne de olsa iyi bir insan olmak, her insanın doğarken kabul ederek imzaladığı gizli bir sözleşme gibidir.

Martin Scorsese ile Robert De Niro’nun birlikteliğini başlatan Mean Streets, bilinmeyen sokaklardaki sonu gelmez koşuşturmaca halini konu alıyor. Mean Streets tanınmış birçok filmin aksine, şehirlerin değil, suç ve şiddetin arka sokaklarını gözler önüne seriyor.

film karesi alıntı bilgisi resmibu resmin orijinali http://www.themoviedb.org/movie/203-mean-streets adresinde yayınlanmıştır