Stripfilm

film izlemeden hemen önce

"Close Encounters of the Third Kind" filminden bir kare

Close Encounters of the Third Kind

Saçımızı taradık, yırtıklarımızı gizledik, bu gece gizlice uzaylılar ile yapacağımız ilk buluşmamıza hazırlanıyoruz. Aman kimse duymasın vallahi söz olur. Nitekim bu film uzaylılarla bizim aramızda bin yıllardır süren o romantik kurun hikayesi.

Birçok kurmaca hikayenin aksine, erken dönem Spielberg filmlerinde uzaylılar hep dostane yaratıklar olarak sergilenir. Basit notalar ve renkli ışıklar ile küçücük mesajlar verebilmek için çılgınca uğraşan uzaylılar, merhaba dünyalı biz dostuz diyebilmek için debelenir durur. Biz de boş değilizdir. Saldırgan alışkanlıklara sahip olsak ve güven duymakla ilgili ciddi sorunlar yaşasak da, bizi doğru yola sokacak duygusalları aramızdan çıkarmayı mutlaka beceririz. Onca uğraştan sonra elimizde, çok az anlayabildiğimiz ama derin hislerle kaplı kopuk bilgiler kalır. Aynı ilk okula başlayıp, ne öğrendiğimizi daha fark edemememiz gibi.

film karesi alıntı bilgisi resmibu resmin orijinali http://themoviedb.org/movie/840-close-encounters-of-the-third-kind adresinde yayınlanmıştır